Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział im. Karola Sicińskiego w Kazimierzu Dolnym

Jak dołączyć do naszych kół PTTK

Jeżeli czujesz w sobie potrzebę integracji wśród entuzjastów krajoznawstwa, lokalnej historii, szeroko rozumianej turystyki czy po prostu chciałbyś mieć wkład w wielopokoleniową tradycję naszego kazimierskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego, to zapraszamy w struktury naszych kół. Przy naszym oddziale funkcjonują takie koła jak: Szkolnego Koło PTTK, Grodzkie Koło PTTK-a, Koło Przewodników PTTK, Koło PTTK „Jedynka” w Dęblinie. Jak można dołączyć do owych struktur? Wystarczy przyjść do naszego biura bądź do nas zadzwonić a udzielimy niezbędnych informacji oraz przekażemy między innymi deklaracje dla nowych członków PTTK. Deklaracja po wypełnieniu oraz dokonaniu opłaty wpisowej i składki członkowskiej wraz z przyniesioną fotografia do legitymacji będzie równoznaczne oznaczała, że staliście się Państwo uczestnikami wielkie rodziny Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego. Zapewne padnie pytanie jakie koło byłoby dla Państwa najlepsze, dlatego poniżej znajduję się ogólna charakterystyka naszych przyoddziałowych formacji     

Pierwsze z nich Koło Szkolne PTTK zrzesza głównie dzieci i młodzież szkolną uczęszczającą do Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, chociaż jest również otwarte na ościenne szkoły i młodych mieszkańców Kazimierza Dolnego oraz jego okolic. Opiekunem tego koła jest Marcin Pisula.

Koło Grodzkie PTTK w Kazimierzu Dolnym przy naszym kazimierskim oddziale z kolei to następny szczebel w hierarchii pokoleniowej naszego oddziału, gdyż skupia już osoby dorosłe i młodzież uczęszczającą do szkół średnich i wyższych. Społeczność koła integruje się poprzez organizowane rajdy, wyjazdy jak również poprzez aktywność na gruncie lokalnego krajoznawstwa i historii. Prezesem Koła Grodzkiego jest Edward Zdun.

Koło Przewodników PTTK im. Tadeusza Pruszkowskiego zrzesza z kolei brać przewodnicką związaną z samym Kazimierzem jak też terenem naszego Nadwiślańskiego Trójkąta Turystycznego. Jest to ciekawa formacja, która buduje solidaryzm przewodnicki jak również pomaga się jednoczyć w przypadku potrzeby zaangażowania w lokalne sprawy turystyczne, które dotykają komfortu, bezpieczeństwa czy też innych aspektów grup jakie oprowadzają przewodnicy PTTK. Prezesem tego koła jest Marcin Pisula.  

Koło PTTK „Jedynka” w Dęblinie to z kolei odpowiedź dla sympatyków turystyki, historii i aktywności w okolicach miasta Dęblina. Dedykowane jest w sposób szczególny dla osób, którym bliższy sercu i geograficznie jest ten rejon z bardzo ciekawą historią wojskowości ale też niezwykłego patriotyzmu i oddania naszej ojczyźnie. Prezesem koła jest Andrzej Łuczyński.

Nieco więcej informacji o Kołach możecie też Państwo znaleźć w zakładce „Nasze koła” jak również na naszym Facebooku gdzie są publikowane zdjęcia oraz zaproszenia do oferowanych przez nie aktywności. Serdecznie zapraszamy 🙂